Obróbka metali - Zakład mechaniki pojazdów Kręgielski

Idź do spisu treści

Menu główne:

Obróbka metali

Usługi

Nasza firma wykonuje usługi tokarskie, frezerskie, szlifierskie.

PARK MASZYNOWY:

Bogaty park maszynowy, w którego skład wchodzą:

USŁUGI TOKARSKIE
TokarkiTokarka – obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są najczęściej nóż tokarski, wiertło lub narzędzia do gwintów. Obróbkę na tokarce nazywa się toczeniem. Toczenie wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym. Obrabiany przedmiot mocuje się w tym celu w uchwycie bądź w kłach.

USŁUGI FREZARSKIEFrezarka – obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych takich jak rowki, gwinty, koła zębate. Narzędziem obróbczym stosowanym w frezarce jest frez. Głównym ruchem powodującym skrawanie freza jest jego ruch obrotowy, oprócz tego frez przesuwa się względem obrabianego materiału. Obróbka frezarką nazywa się frezowaniem.

WYTACZANIEWykonanie właściwe pracy wymaga dwóch wysokiej klasy maszyn są to:
wytaczarka i honownica. Pierwsza wytacza otwór w cylindrze na żądany wymiar,
druga nadaje odpowiedni rysunek na powierzchni cylindra zapewniając utrzymywanie się na gładzi filtru olejowego chroniącego przed zatarciem tłoka. Wymogi stawiane przez konstruktorów silników są bardzo wysokie a dokładności są rzędu 0.01mm.

HONOWANIEHonowanie to
metoda obróbki wygładzającej, stosowana do wykańczania bardzo dokładnych otworów oraz zewnętrznych powierzchni obrotowych walcowych lub stożkowych, niektórych powierzchni kształtowych (np. uzębień) oraz płaszczyzn.

SZLIFOWANIESzlifowanie - jest to obróbka wykończeniowa powierzchni za pomocą narzędzi ściernych, w wyniku której uzyskuje się duże dokładności wymiarowe i kształtowe oraz małą chropowatość. Szlifowanie można wykonywać na otworach, wałkach i płaszczyznach. Maszyny do tego typu obróbki nazywane są szlifierkami a narzędzia skrawające to ściernice. Materiałem z którego wykonane są ściernice najczęściej jest korund, diament, węglik krzemu lub węglik boru.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego